GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI GÖREVİNE MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU GETİRİLDİ.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerin ardından ilk kez oluşturulan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde Gençlik ve Spor Bakanı olarak Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu görevlendirildi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Külliyesi'nde yaptığı açıklama ile Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine getirilen Mehmet Muharrem Kasapoğlu, görevi Osman Aşkın Bak'tan devraldı.

 

Kano camiası olarak eski bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak'a ülke sporuna katkılarından dolayı şükranlarımızı sunarız.Yeni bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na Gençlik ve Spor Bakanlığı görevinde başarılar dileriz.

 

 

 

Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

BİYOGRAFİSİ

 

1976 yılında İstanbul'da doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Kasapoğlu, aynı üniversitede mahalli idareler ve yerinden yönetim programında yüksek lisans yaptı. 

 

ABD'deki Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde yönetim organizasyonu alanında araştırmacı, uzman ve proje koordinatörüolarak çalışan Kasapoğlu, Palm Beach Athlantic Üniversitesi'nde İşletme yüksek lisansını tamamladı. 

 

Kasapoğlu, İstanbul Üniversitesi'nden yerel istihdam konusundaki çalışmasıyla doktora derecesi aldı.

 

Türkiye ve yurt dışındaki öğrencilik yıllarında sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan ve yöneticilik yapan Kasapoğlu, özel sektörde uluslararası ticaret alanında çalıştı.

 

Kasapoğlu, 2009 yılında Başbakanlık Müşavirliği'ne atanmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda çeşitli görevler üstlendi.

 

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı döneminde sporun tabana yayılması amacıyla çok sayıda tesisin kazandırılmasına katkıda bulunana Kasapoğlu, gençlik, eğitim ve spor faaliyetlerinin finansmanı ile sportif istihdamın artırılması konularına özellikle odaklandı.

 

Evli ve bir çocuk babası olan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İngilizce ve Arapça biliyor.

+1
0,0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL

PERSONEL OTOMASYON SİSTEMİ

Antrenör Sayısı
458
Hakem Sayısı
290
Sporcu Sayısı
1137
Kulüp Sayısı
93

LİNKLER