DURGUNSU KANO BÜYÜKLER AVRUPA ŞAMPİYONASI YARIŞLARI TAMAMLANDI

08-10 Haziran 2018 tarihleri arasında  “DURGUNSU KANO BÜYÜKLER AVRUPA ŞAMPİYONASI” Sırbistan'ın Belgrad kentinde yapıldı. Yarışlarda ülkemizi Kafile Başkanı olarak federasyon başkanımız Alper Cavit Kabakçı, Antrenörlerimiz; Gabor Kulcsar ve Dragan Plavsic, Sporcularımız; Hilal Avcı, Lasma Liepa, Mustafa Özmen, Fahri Ayvaz, Yavuz Selim Balcı, Serkan Kakkaç ve Engin Erkan temsil etti.

 

40 ülkeden 567 sporcunun katıldığı yarışmalar Büyük Erkekler ve Büyük Kadınlar olmak üzere K ve C tekne sınıflarında gerçekleştirildi.

 

K1 Kadınlar 200M kategorisinde ülkemizi Lasma Liepa temsil etti. Eleme yarışlarında grubunu 7. sırada tamamlayan sporcumuz yarı final yarışlarına katılma hakkı elde etti. Yarı final yarışlarını ise 8. sırada tamalayan Liepa, B Final serisinde yarışma hakkı elde etti. Kıyasıya bir mücadelenin sergilendiği B Final yarışlarında göstermiş olduğu performansla milli sporcumuz kategorisini Avrupa 16.sı olarak tamamladı. Bu sonuçlar dahilinde sporcumuz Belarus’un başkenti Minsk’te düzenlenecek olan 2019 Avrupa Oyunları’na kota almaya hak kazandı.

 

K1 Kadınlar 500M kategorisinde ülkemizi Hilal Avcı temsil etti. Eleme serisini 5. olarak tamamlayan Avcı yarı finalde yarışma hakkı elde etti. Yarı final yarışlarında da iyi bir performans sergileyen sporcumuz 6. sırayı alarak B Final serisine katılma hakkı elde etti. B Final yarışlarındaki performansı ile milli sporcumuz kategorisinde Avrupa 12.si olma başarısını gösterdi. Bu sonuçlar dahilinde sporcumuz Hilal Avcı da Belarus’un başkenti Minsk’te düzenlenecek olan 2019 Avrupa Oyunları’na kota almaya hak kazandı.

 

K1 Erkekler 200M kategorisinde ülkemizi Serkan Kakkaç temsil etti. Eleme serisinde istediği performansı sergileyemeyen sporcumuz elendi.

 

K1 Erkekler 500M kategorisinde ülkemizi Engin Erkan temsil etti. Eleme serisini 6. sırada tamamlayan sporcumuz yarı finalde yarışma hakkı elde etti. Yarı final yarışlarını da 6. sırada tamamlayan sporcumuz B Final serisine adını yazdırdı. B Final yarışları sonucunda sporcumuz kategorisini Avrupa 16.sı olarak tamamladı.

 

K1 Erkekler 5000M kategorisinde ülkemizi Fahri Ayvaz temsil etti. Beklenen performansı sergileyemeyen sporcumuz yarışları 20. olarak tamamladı.

 

K2 Kadınlar 200M kategorisinde ülkemizi Lasma Liepa ve Hilal Avcı ikilisi temsil ettiler. Eleme serisinde iyi bir performans sergileyemeyen millilerimiz elendiler.

 

K2 Erkekler 500M kategorisinde ülkemizi Yavuz Selim Balcı ve Mustafa Özmen ikilisi temsil ettiler. Eleme serisini 5. sırada tamamlayan sporcularımız yarı finalde yarışma hakkı elde ettiler. Balcı ve Özmen ikilisi yarı final yarışlarını 6. sırada tamamlayarak elendiler.

 

Milli takım kafilemizi yarışlar süresince yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen Türkiye Cumhuriyeti Belgrad Büyükelçisi Sayın Tanju Bilgiç’e teşekkürlerimizi sunarız.

 

+1
0,0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL

PERSONEL OTOMASYON SİSTEMİ

Antrenör Sayısı
458
Hakem Sayısı
290
Sporcu Sayısı
1137
Kulüp Sayısı
93

LİNKLER