AKARSU SLALOM BÜYÜKLER AVRUPA ŞAMPİYONASI YARIŞLARI TAMAMLANDI.

01-03 Haziran 2018 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nin Prag kentinde “Akarsu Slalom Büyükler Avrupa Şampiyonası”yarışları yapıldı. Yarışlarda ülkemizi Kafile Başkanı;Alper Cavit Kabakçı, Antrenörlerimiz;Emir Sarganovic, Orhan Turan Emniyet, İsmail Demirci, Sporcularımız;Mustafa Arda Acar, Yusuf Emir Ertek, Hasan Berk Toprak, Gamze Polat ve Kader Korkmaz temsil etti.

 

27 ülkeden 211 sporcunun katıldığı yarışmalar Büyük Erkekler ve Büyük Kadınlar olmak üzere K ve C tekne sınıflarında gerçekleştirildi.

 

K1 Büyük Erkekler kategorisinde ülkemizi Mustafa Arda Acar, Yusuf Ertek ve Hasan Berk Toprak temsil ettiler.Toplam 65 sporcunun katıldığı ilk eleme yarışlarında sporcularımız istediği performansı sergileyemedi ve yarışları Mustafa Arda Acar 44. sırada, Yusuf Ertek 54 sırada ve Hasan Berk Toprak 64. Sırada tamamladı. İkinci eleme serisinde 44 sporcu yarışırken, sporcumuz Yusuf Ertek 32. Hasan Berk Toprak 42. sırayı aldı.

 

K1 Büyük Kadınlar kategorisinde sporcumuz Gamze Polat yarışırken, ilk eleme serisini 43 sporcu arasından 40. sırada tamamladı. 28 sporcunun katıldığı İkinci eleme serisini ise sporcumuz ilk eleme serisindeki parkur derecesinden daha iyi bir derece yapmasına rağmen yarışı ancak 25. Sırada tamamlayabildi.

 

C1 Büyük Kadınlar kategorisinde ülkemizi Kader Korkmaz temsil ederken sporcumuz eleme serilerinde beklenenin atında performans sergiledi ve elendi.

+1
0,0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL

PERSONEL OTOMASYON SİSTEMİ

Antrenör Sayısı
458
Hakem Sayısı
290
Sporcu Sayısı
1137
Kulüp Sayısı
93

LİNKLER