2018 ICF DURGUNSU KANO GENÇLİK OLİMPİYATLARI KOTA YARIŞLARI TAMAMLANDI

Uluslararası Kano Federasyonu’nun (ICF) ve federasyonumuzun 2018 yılı faaliyet programında yer alan  “DURGUNSU KANO GENÇLİK OLİMPİYATLARI KOTA YARIŞLARI” 12-15 Nisan 2018 tarihleri arasında İspanya’nın Barselona şehrinde yapıldı. Yarışlarda ülkemizi federasyon başkanımız Alper Cavit Kabakçı, başkan vekili Osman ERCAN, antrenör Çağrıbey YILDIRIM, sporcularımız Arda Kırımlı, Deniz Romeo Kaya, Asya İkisivri ve Doğa Güleken temsil etti.

 

 

62 ülkenin katıldığı yarışlarda millilerimiz kıyasıya mücadele etti.

 

K1 Sprint Erkeler kategorisi eleme yarışlarında toplam 81 sporcu yarışırken ülkemizi temsil eden Arda Kırımlı 29. Deniz Romeo Kaya ise 33. sırada yer alarak eleme turlarını geçemeyen en iyi sporcular arasına girdiler ve bir üst tura çıkabilmek için 2.eleme yarışlarına katılmaya hak kazandılar. Toplam 30 sporcunun yarıştığı 2. Eleme turunu ise Deniz Romeo Kaya 20. Arda Kırımlı 21. olarak tamladılar ve üst tura çıkma hakkını elde edemediler.

 

K1 Sprint Kadınlar kategorisi eleme yarışında toplam 75 sporcu mücadele etti. Sporcumuz Asya İkisivri yarışlar sonunda 32 sırayı alırken Doğa Güleken diskalifiye oldu. 2. Eleme yarışlarına da katılan sporcularımız üst tura çıkma başarısını gösteremedi.

 

K1 Slalom Erkekler kategorisinde ülkemizi Deniz Romeo Kaya ve Arda Kırımlı temsil ettiler. Eleme yarışlarında toplam 81 sporcu yarışırken Deniz Romeo Kaya yarışları 30. olarak tamamladı ve eleme turlarını geçemeyen en iyi sporcular arasına girerek bir üst tura çıkabilmek için 2.eleme yarışlarına katılmaya hak kazandı. Arda Kırımlı ise eleme yarışlarını 36. olarak tamamlayarak 2. Eleme yarışlarında yarışma hakkını 30 salise gibi çok az bir süre ile kaçırdı. 2. Eleme yarışlarına 30 sporcu katılırken sporcumuz Deniz Romeo Kaya yarışları 23. olarak tamamladı ve yarışlara veda etti.

 

K1 Slalom Kadınlar kategorisinde eleme yarışlarına katılan 75 sporcu arasından Asya İkisivri 44. sırada yer alırken Doğa Güleken diskalifiye oldu. Aynı kategoride 2. Eleme yarışlarında ise 22 sporcu arasından Doğa Güleken 5. sırada yer aldı ve elendi.

 

Ayrıca yarışlarda uluslararası hakemimiz Fatih DEMİRCİ de görev aldı ve ülkemizi başarı ile temsil etti.

 

 

Federasyon başkanımız Alper Cavit Kabakçı ve başkan vekili Osman Ercan Barselona başkonsolosu Sayın Güçlü Kalafat beyi ziyaret ettiler. Başkonsolos muavini Pınar Çetin hanımefendi milli takımımızı ziyaret ederek sporcularımıza yarış öncesi desteklerini sundu.

 

+1
0,0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL

PERSONEL OTOMASYON SİSTEMİ

Antrenör Sayısı
458
Hakem Sayısı
290
Sporcu Sayısı
1137
Kulüp Sayısı
93

LİNKLER