36. Olağan ICF Kongresi Gerçekleşti

Federasyon Başkanımız Alper Cavit KABAKÇI ve Durgunsu Kano Antrenörümüz Ahmet ÇINAR, 24 - 26 Kasım 2016 tarihleri arasında Azerbaycan’ın Başkenti Bakü'de yapılan Uluslararası Kano Federasyonu (ICF) 36. Olağan Kongresine katıldı. 

3 gün süren kongreye 89 ülkenin federasyon başkanı ve temsilcileri katıldı. Kongrede başkanlık için tek aday olan mevcut Başkan İspanyol Jose Perurena, 2 yıl süre için tekrar başkanlığa seçildi. Başkanlık seçiminin yanı sıra biri kadın olmak üzere 3 başkan vekili de seçimle göreve  getirildi. Arjantin'den Cécilia Farias, Fransa'dan Tony Estanguet ve Almanya'dan Thomas Konietzko yeni dönemde başkan vekili olarak görev alacak. Ayrıca yeni dönemde farklı disiplinler için temsilci seçimleri yapıldı.

Tüm liste:  http://www.canoeicf.com/news/president-perurena-continues 

ICF Kongresinin gündeminde yer olan önemli kararlardan birisi de “Stand up paddling”disiplininin de ICF faaliyetlerine eklenmesi oldu. Ayrıca 2014-2016 bütçesi kongre üyeleri tarafından onaylandı.

Kongrenin en önemli başlığı ise 2020 Tokyo Yaz Olimpiyat oyunları programı oldu. Olimpik program üzerinde yapılan geniş tartışmaların ardından üzerinde fikir birliği oluşan programın onaylanmak üzere Uluslararası Olimpiyat komitesine gönderilmesi kararı alındı. Gündem maddelerinden bir diğerinde ise ICF üyeliği için başvuran Belize ve Jamaika'nın üyelik talepleri oy birliğiyle kabul edildi. Kongrenin sonunda ise 2018 yılında yapılacak olan 37. ICF Olağan Kongresine ise Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'nin ev sahipliği yapması karara bağlandı.

Kongre ile ilgili bir değerlendirme yapan Başkanımız Alper Cavit Kabakçı, “Şahsım adına kongre oldukça verimli geçti. Dünyada Kano Sporuna istikamet veren tüm aktör ülkeler ve ICF’in yöneticileri ile tek tek tanışma ve sohbet etme fırsatı buldum. Özellikle komşu ülkeler ve Kano sporunda lider olan Avrupa ülkelerinin yöneticileri ile verimli sohbetlerimiz oldu. Bu çerçevede birçok ülke ile yakın gelecekte ikili ve çok taraflı projeler üretmek ve ortak kamplar yapmak hususunda ön anlaşma sağladık.”dedi.

Başkan Kabakçı, kongre esnasında Azerbaycan Gençlik ve Spor Bakanı Azad Rahimov ve Azerbaycan Kano Federasyonu Başkanı Elchin Zeynalov’un göstermiş oldukları yakın ilgiden de büyük bir memnuniyet duyduğunu belirterek, “Azerbaycan’da kendimizi evimizde gibi hissettik. Sayın Bakan Rahimov’un bize özel bir ilgi göstermesi ve zaman ayırması bizi ziyadesiyle memnun etti. Kendilerinin Bakanımız Akif Çağatay Kılıçve tüm Türk halkına selamlarını getirdik”dedi.

+1
0,0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL

PERSONEL OTOMASYON SİSTEMİ

Antrenör Sayısı
442
Hakem Sayısı
290
Sporcu Sayısı
1096
Kulüp Sayısı
93

LİNKLER