Dragon Bot Yarışları Tamamlandı

Federasyonumuz ile Manavgat Belediyesi işbirliği içerisinde Cumhuriyetimizin 93.yılı etkinlikleri kapsamında organize edilen Dragon Bot yarışları 22-23 Ekim 2016 tarihlerinde Antalya’nın Manavgat ilçesi Sorgun bölgesinde yapıldı.

Sorgun Titreyengöl’de yapılan yarışların ilk gününde Manavgat ilçesinde bulunan kamu kurumları, oteller ve acentalar, okullar ile üniversite bölümlerinin kürek çektiği “Manavgat Belediyesi 3.Uluslararası Titreyengöl Dragon Bot Festivali” gerçekleşti.Baştan sona oldukça renkli görüntülere sahne olan yarışlara 21 ekipten yaklaşık 250 sporcu katıldı. 

Yarışların ikinci gününde Cumhuriyetimizin 93.yılı etkinlikleri kapsamında organize edilen “Türkiye Kano Federasyonu Cumhuriyet Kupası Dragon Bot Yarışları” nda ise Federasyonumuza bağlı 4 kulüp ile organizasyona sporcu lisansı çıkartarak destek veren Mehmet Akif Ersoy Hastanesinin de katılımıyla toplam 5 ekip yarıştı.

2 tur üzerinden yapılan yarışlar sonucunda finalde yarışan 4 ekip arasından Samsun Anakent Belediyesi Spor Kulübü1. sırayı alarak şampiyonluğa ulaşan ekip oldu.

Yarışları, Federasyon başkanımız Prof.Dr.Sami Mengütay ve Federasyon Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra Manavgat Belediye Başkanı ŞükrüSözen, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın ÖZ ile organizasyona destek veren TİSOYAB Başkanı Hüseyin AYDOĞAN da yerinde izledi.

Yarışlar sonrasında Federasyon başkanımız tarafından Manavgat Belediye Başkanı ŞükrüSÖZEN’e kano sporuna yaptığı katkılardan dolayı teşekkür plaketi verildi.

İki gün süren yarışlarda oldukça renkli görüntüler ortaya çıkarken, sporun birleştirici gücübir kez daha gözler önüne serilmiş oldu. Yarışlar sonrasında sporcuların hep birlikte büyük bir Türk Bayrağı etrafında toplanarak 10.Yıl marşını hep bir ağızdan söylemeleri, dragon tekneleri üzerinde Türk Bayrağını açmaları ve el ele kol kola yürümeleri, yarışma sonrasında öne çıkan unutulmaz kareler arasında yerini aldı.

 

Kano Federasyonu Cumhuriyet Kupası Dragon Bot Yarış Sonuçları

Titreyengöl Dragon Bot Festivali Yarış Sonuçları  

 

 

 

+1
0,0
Paylaş
0

PERSONEL OTOMASYON SİSTEMİ

Antrenör Sayısı
442
Hakem Sayısı
290
Sporcu Sayısı
989
Kulüp Sayısı
91

LİNKLER