Akarsu Çamoluk Kampı Başladı

Federasyonumuzun 2016 yılı eğitim faaliyetleri programı kapsamında yer alan Akarsu Slalom TEMEL EĞİTİM KAMPI 27 Mayıs 2016 tarihinde Giresun Çamoluk’ta yer alan Kelkit Çayı’nda başladı.

Giresun Çamoluk merkezden 40, Giresun Görele’den 5, Trabzon Beşikdüzü’nden 5, Trabzonspor Lisesi’nden 6 ve Artvin Yusufeli’den 1 sporcu olmak üzere toplam 57 sporcunun katılmış olduğu gelişim kampında 10 tane de antrenör görev yapacak. Temel eğitimler K1 ve C1 tekne sınıflarında verilecek.

03 Haziran Cuma gününe kadar devam edecek olan eğitim kampına katılacak olan sporcular, 04-05 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında da yarışacaklar.

Federasyonumuz Akarsu Slalom Sportif DirektörüDoç.Dr. Fatih BEKTAŞ kamp ile ilgili açıklamalarda bulundu. "Çamoluk, Kelkit çayının geçtiği bir yerleşim yeridir. Bu çay üzerinde bugüne kadar yapılan tek faaliyet Rafting Türkiye Şampiyonasıdır. Bu etkinlik de bu yerleşim yerinin su üzerindeki etkinlikler için keşfedilmesine ön ayak olmuştur. Kano Akarsu temel eğitim kampının Çamoluk'ta yapılması bu ilçenin su sporları açısından ilerlemesine ve bu sporun Türkiye'de yayılmasına ön ayak olacaktır.Çünkügörünen o ki kampa ilk olarak kayıt yaptıran 40 sayıdaki Çamoluklu gençlerin her gün meraklı bir şekilde çalışmaları takip etmesi ve katılımcı sayısının her gün artması bunu göstermektedir. Şunu belirtmek gerekir ki başta Çamoluk Belediye Başkanı ve Kaymakamını kutlamak gerekir. Bu yöneticiler başta Çamoluklu gençleri bu spora inandırdılar, sonra da Türkiye Kano Federasyonunu davet ederek temel eğitim kampının burada yapılmasını başardılar. Bu kamp bittiğinde Giresun Çamoluk'ta 50 civarında gencin Kano Akarsu branşında faaliyet gösterdiğini tüm ülke görecektir. Ayrıca artık Çamoluk'ta sadece bir su akmayacak, onun yanısıra suda rengarenk kanolarla dolaşan çocuklar görülecektir. Çamolukluların bu heyecanı ülkemizdeki suların ne kadar önemli olduğunu hepimize göstermiştir. Türkiye'mizdeki akarsuların Çamoluklular gibi değerlendirildiğinde ülkemizin kazanımı da, yurtdışındaki yarışmalara yansıyan başarılar ile ortaya çıkacaktır.  Kamp oluşması ve süreçesnasında bizlere yakın ilgi gösteren başta belediye başkanı ve kaymakam olmak üzere tüm Çamoluk sakinlerine federasyonumuz adına çok teşekkür ederiz.      

+1
0,0
Paylaş
0

PERSONEL OTOMASYON SİSTEMİ

Antrenör Sayısı
442
Hakem Sayısı
290
Sporcu Sayısı
989
Kulüp Sayısı
91

LİNKLER