1.Uluslararası Belek Yarışları Tamamlandı

Uluslararası Kano Federasyonu (ICF) 2016 yılı faaliyet programında yer alan “1.Belek Uluslararası Kano Sprint Yarışları”27-28 Şubat 2016 tarihlerinde Antalya Belek’te yapıldı.

Sırbistan, Norveç, Letonya, Bulgaristan, Estonya ve Türkiye olmak üzere 6 ülkeden toplam 90 sporcunun katıldığı yarışlar River Garden Otel ev sahipliğinde Acısu nehrinde gerçekleşti.

Yarışlar Cumartesi günüsaat 09:30’da yapılan açılış seremonisinin ardından start aldı. K1ve C1 tekne sınıflarında Büyük Erkekler, K1 tekne sınıfında ise Büyük Bayanlar kategorisinde yapılan yarışların ardından gençerkekler yarışları da yine K1 tekne sınıfında gerçekleşti.

Sporcular 3500 m.’den dönüşlütoplam 7000 m. olan parkurda kıyasıya mücadele ettiler.

K1 Büyük erkekler kategorisinde mücadele eden olimpik milli takım sporcumuz Gabor Bozsik, Sırp rakibi Ervin Holpert’in ardından ikinci gelerek gümüş madalyanın sahibi oldu. Üçüncüsırayı ise Bulgar sporcu Miroslav Kirchev aldı.

C1 Büyük erkekler kategorisinde mücadele eden olimpik milli takım sporcumuz Mikola Matviichuk ise iki Litvanyalı rakibini de geride bırakarak altın madalyaya uzanan isim oldu.

Dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarının yanı sıra sponsor firmaların da katkılarıyla para ödülleri ve çeşitli hediyeler de verildi.

Yarışların ikinci gününde ise çeşitli kulüplerimizden gelen sporcuların katılımlarıyla yıldızlar kategorisinde yarışlar gerçekleşti.

Federasyon Başkanımız Prof.Dr.Sami MENGÜTAY ve bazı yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, Spor Genel MüdürlüğüSpor Faaliyetleri Daire Başkanı Ömer KALKAN, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüDoç.Dr. Burhanettin HACICAFEROĞLU, Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüAbdulkadir ATAŞBAK da yarışları takip eden isimler arasında yer aldı.

Yarışlar öncesinde tüm hazırlıkların yapılması ve izleyicilere kusursuz bir yarış izlettirmek için büyük çaba sarf eden sponsor firmalardan River Garden Oteli Genel MüdürüKamil ASLAN ve Koze Tur Genel MüdürüOktar ZENGİN de yarışları yerinde takip eden diğer isimler oldu.

 

Tüm Yarış Sonuçları için TIKLAYINIZ

 

+1
0,0
Paylaş
0

PERSONEL OTOMASYON SİSTEMİ

Antrenör Sayısı
442
Hakem Sayısı
290
Sporcu Sayısı
989
Kulüp Sayısı
91

LİNKLER