Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan ve bu yıl Turunç'ta sekizincisi düzenlenen "Deniz Kanosu Türkiye Şampiyonası" 24-25 Ekim 2015 tarihlerinde Muğla Marmaris'in Turunçbeldesinde yapıldı.

17 kulüpten yaklaşık 70 sporcunun yarıştığı şampiyonanın açılış seremonisi ise 24 Ekim 2015 Cumartesi günüsaat 13:30'da tüm sporcu, antrenör, idareci ve hakemlerin katılımı ile TurunçMeydanındaki Atatürk Heykeli önünde gerçekleşti.

Açılışa Federasyon başkanımız Prof.Dr. Sami MENGÜTAY ve Federasyon Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Dursun KAPLAN, TurunçBelediyesi eski başkanı Ali Fuat FİDAN ve çok sayıda sporsever katıldı.

Turunçkoyunda oluşturulan 1000 ve 2000 metrelik parkurlarda yarışan sporcular ilk günküyarışlarda hava muhalefeti nedeniyle oldukça zorlu anlar yaşadılar, ancak buna rağmen yarışlar baştan sona çekişmeli görüntülere sahne oldu. 

Şampiyonanın ikinci gününde yapılan final yarışlarını, organizasyona önemli ölçüde destek veren Marmaris Belediye Başkanı Ali ACAR' da yerinde izledi ve dereceye girenlere ödüllerini verdi.

Bu yıl sekizincisi düzenlenen şampiyonada, birincilik kupasına uzanan kulüp Şişecam Çayırova Spor Kulübüoldu.  İkinciliği Rize Adrenalin Spor Kulübü, üçüncülüğüise İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübükazandı.

 

Tüm Sonuçlar için TIKLAYINIZ

 

+1
0,0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL

PERSONEL OTOMASYON SİSTEMİ

Antrenör Sayısı
442
Hakem Sayısı
290
Sporcu Sayısı
1067
Kulüp Sayısı
93

LİNKLER