POS Hakkında Önemli Bilgilendirme

Federasyonumuz Personel Otomasyon Sistemi (POS) geçtiğimiz günlerde hazır hale getirilmiş ve kano federasyonuna kayıtlı sporcu, antrenör, hakem, il temsilcileri, kurul üyeleri ve personeller tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

Bu sistemin veritabanında sporcu, antrenör, hakem vb. paydaşların tüm bilgileri kayıt altında tutulacaktır. Ancak bu kayıtların tutulabilmesi için, kano ailesinin siz değerli üyelerinin de sisteme giriş yaparak nüfus bilgileri , iletişim bilgileri , fotoğraf vb. bilgileri eksiksiz olarak doldurması hem federasyonumuz adına hem de sizler adına yararlı olacaktır. Lütfen sisteme giriş yaparak eksik olan bilgilerinizi güncelleyiniz.

Bunun dışında;federasyonumuzun organize edeceği herhangi bir yarış öncesinde bölgelerdeki İL TEMSİLCİLERİ, kendi şifreleri ile sisteme giriş yaparak illerindeki tüm kulüplerin sporcu listelerini sisteme giriş yapmaları gerekmektedir. Bu izin, sistem olarak sadece il temsilcilerine verilmiştir. Bu yüzden bölgelerimizdeki il temsilcilerimizin bu işin sorumluluğunu alarak, antrenörler ile işbirliği içerisinde olarak federasyonumuza veri akışını sağlamaları önem arz etmektedir.

Bunun dışında önemli olan bir diğer konu da; antrenörlerin, kendi sporcularını sisteme kayıt etmeleri veya sporcuların kendilerini sisteme kayıt etmeleridir. Sistemde kayıtlı olmayan hiçbir sporcu yarışlara kesinlikle katılım sağlayamayacaktır.

Sistemde kaydı olmayan antrenör, idareci ve sporcular, il temsilcilerinin ekranında görünmeyeceği için dolayısıyla yarış için kaydı da yapılmayacaktır.

Federasyonumuz tarafından bir çok sporcunun sisteme kaydı yapılmıştır, bu yüzden giriş yapmadan önce sisteme kayıtlı olup olmadığını görmek için şifre kısmına da TC numarasını yazarak kontrol sağlayabilirsiniz. Ancak giriş olsa bile yine de tüm bilgilerin güncellenmesi gerekmektedir.

Yeni sisteme göre yarış sonuçekranında sporcuların fotoğrafları da görüneceğinden dolayı tüm sporcuların yüzlerinin belirgin olduğu fotoğraflarının da sisteme yüklenmesi önem arz etmektedir.

******** POS Sistemi hakkında her türlüsorularınız için federasyonumuzdan TOLGA VURAL (sportif eğitim uzmanı) ile iletişime geçebilirsiniz.  (0530 393 65 15)  

 

İl temsilcisi olarak yarış listelerini sisteme nasıl gireceğim ?

1.www.turkaf.org.tr adresine giriş yapıyorum.

2.Ekranın sağ üst köşesinde Mor renkli bulunan POS Giriş Butonuna basıyorum.

3.TC , şifre ve güvenlik kodunu giriyorum.

4.Önümüze açılan ekranın sol üste köşesinde İŞLEMLER menüsünün üzerine fareyi getirince alt menüler görünecektir. Buradan ORGANİZASYONLAR menüsütıklayarak giriş yapıyorum.

 

5.Önümüze yarış listeleri gelecek. Bu yarış listelerinin hemen üstünde küçük nokta ile işaretlenmesi gereken başlıklardan, “yapılacak organizasyonlar”başlığını işaretliyorum.

6.Yarış listeleri arasında sadece “2015 Durgunsu Türkiye Kupası”görünecektir. Bu yarış isminin üstüne tıklıyorum.

7.Açılan ekranda üstte mavi renkli “kafile listesini gönder”butonuna basıyorum.

8.Çıkan ekranda katılım şeklini SPORCU, cinsiyeti erkek veya bayan, kişi grubunu yine “sporcu”seçiyorum.

9.Alt tarafta o ile ait lisansı olan sporcuların isim listesi çıkacaktır. Sporcunun branşını, kategorisini, tekne sınıfını ve yarış mesafesini seçerek sporcunun yarışacağı kategoriyi belirliyorum. Aynı kategoride bir(1)’den fazla sporcu yarışacaksa yanındaki kutucuklara basarak listeye ekliyorum ve mavi renkli GÖNDER butonuna basıyorum.

10.“Sporcu listeniz başarı ile federasyona gönderildi”ibaresi ile karşılaştığım vakit işlem gerçekleşmiş demektir. Bu listeyi kendiniz için ayrıca yazıcıdan yazdırabilirsiniz.

NOT : Aynı sporcu farklı kategoride, farklı tekne sınıfında veya farklı mesafede yarışacak ise o sporcu için ayrıca tekrar giriş yapılmalıdır. Örnek: Kocaeli –Şişecam Çayırova Spor Kulübüsporcusu “Bülent Çevik”için ekranda{K1 –1000 –Büyükler}girişi yapıldı. Ancak bu sporcu 500 m veya 200 m’de yarışacak ise diğer mesafe ve tekne sınıfları girişinde yine Bülent Çevik’i seçerek kategori ve tekne sınıfını belirlemeliyiz.

+1
0,0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL

PERSONEL OTOMASYON SİSTEMİ

Antrenör Sayısı
442
Hakem Sayısı
290
Sporcu Sayısı
1096
Kulüp Sayısı
93

LİNKLER