DURGUNSU KANO GENÇLER VE U23 DÜNYA ŞAMPİYONASI YARIŞLARI TAMAMLANDI

Uluslararası Kano Federasyonu (ICF) 2022 yılı faaliyet programında yer alan Durgunsu Kano gençler ve U23 Dünya Şampiyonası Yarışları 31 Ağustos - 04 Eylül 2022 tarihleri arasında Macaristan'ın Szeged kentinde yapıldı.

Yarış Sonuçları için TIKLAYINIZ

40 ülkenin iştirak ettiği organizasyonda ülkemizi: Antrenör; Andrei Shantarovich, Sporcular; Emircan Ayaklı, İdris Şentürk, Simge Kaya, Zilan Yılmazer ve Resül Aydın temsil ettiler. 

Genç Erkekler C1 500m ve 1000m kategorilerinde ülkemizi milli sporcumuz Resül Aydın temsil etti. Her iki mesafede de eleme sersini başarı ile geçen sporcumuz Yarı Final' adını yazdırdı. Yarı Final yarışlarındaki performansı sporcumuz B Final'e taşıdı. Sporcumuz 500m kategorisi B Final yarışını 5. sırada tamamladı ve kategorisinde Dünya 14. sü oldu.


Genç Kadınlar K1 200m ve 1000m kategorilerinde ülkemizi Zilan Yılmazer temsil etti. Her iki kategorinin eleme serilerinde başarılı bir performans sergileyen sporcumuz Yarı Final listelerinde yer aldı. Yarı Final yarışları sonucu Yılmazer kendineB Final'de yer bulabildi. 9 sporcunun mücadele ettiği 1000m B Final yarışını 4. sırada tamamlayan milli, sporcumuz bu kategoride Dünya 13. sü oldu. 200m B Final yarışlarında ise istedği performansı sergileyemeyen sporcumu 9. sırada yer aldı ve bu kategoride de Dünya 18.si oldu.


Genç Erkekler 500m kategorisinde ülkemizi Emircan Ayaklı temsil etti. Eleme sersinde oldukça iyi bir performans sergileyen sporcumuz Yarı Final listesinde yer aldı. Yarı Final yarış performansı sporcumuzu B Final'e taşıdı. 9 sporcunun yer aldığı B Final Yarışlarını 3. sırada tamamlayan Ayaklı kategorisinde Dünya 12.si oldu.


Genç Erkekler K1 1000m kategorisinde ülkemizi İdris Şentürkl temsil etti. Eleme serisini geçen sporcumuz Yarı Final yarışları sonucu C Final listesinde yer aldı. Sporcumuz C Final yarışlarını ise 7. sırada tamamladı.


Genç Kadınlar K1 500m kategorisinde ülkemizi Simge Kaya temsil etti. Eleme sersinde istediği performansı sergileyemeyen sporcumuz elendi.


Genç Erkekler K2 500m kategorisinde ülkemizi İdris Şentürk ve Emircan Ayaklı ikilisi temsil etti. Eleme serisini ve yarı final yarışlarını iyi bir performans ile geçen sporcularımız B Final listesinde yer aldı. 9 ekibin yer aldığı B Final yarışlarını 5. sırada tamamlayan Şentürk ve Ayaklı kategorilerinde Dünya 14.sü oldular.


Genç Kadınlar K2 500m kategorisinde ülkemizi Simge Kaya ve Zilan Yılmazer ikilisi temsil ettiler. Eleme serisini geçen millilerimizin Yarı Final performansları Final'e çıkmaya yetmedi.


Gençler K2 Mix 500m kategorisinde ülkemizi Simge Kaya ve Emircan Ayaklı ikilisi temsil etti. Eleme sersini ve Yarı Final yarışlarını başarı ile geçen millilerimiz B Final yarışlarını 4. sırada tamamladı ver kategorilerinde Dünya 13.sü oldular.

Diğer Haberler