DURGUNSU KANO MUNICH 2022 AVRUPA ŞAMPİYONASI YARIŞLARI TAMAMLANDI

Federasyonumuz ve Uluslararası Kano Federasyonu 2022 yılı faaliyet programında yer alan Durgunsu Kano Avrupa Şampiyonası yarışları 18-21 Ağustos 2022 tarihleri arasında Almanya'nın Munıch kentinde yapıldı.


37 ülkeden 498 sporcunun madalya mücadelesi verdiği söz konusu yarışlarda ülkemizi kafile başkanı Osman Ercan, idareci Üzeyir Kodan, antrenör Lütfi Tolga Çelik, sporcular; Hilal Avcı, Mustafa Özmen, Serkan Kakkaç,  Fahri Ayvaz, Faruk Demir, Mehmet Ali Duman temsil ettiler.


Kadınlar K1 500m ve 200m kategorilerinde ülkemizi Hilal Avcı temsil etti.K1 500m kategorisinde eleme serisini başarı ile geçen sporcumuzu Yarı Final listesinde yer aldı. Yarı Final yarışlarındaki performansı Avcı'yı B Final'e taşıdı. 9 sporcunun yer aldığı B Final yarışlarını 5. sırada tamamlayan milli sporcumuz kategorisinde Avrupa 14.sü oldu. K1 200m kategorisinde de eleme serisini başarı ile geçen Avcı bu kategoride de Yarı Final'e kalma başarısını gösterdi. Yarı Final yarışlarında istediği performansı sergileyemeyen sporcumuz Final listesinde yer alamadı.


Erkekler K1 200m kategorisinde ülkemizi Serkan Kakkaç temsil etti. Eleme serisini başarı ile geçen sporcumuzun Yarı Final performansı Final'e çıkmaya yetmedi.


Erkekler K1 500m kategorisinde ülkemizi Fahri Ayvaz temsil etti. Sporcumuz eleme serisini geçemedi.


Erkekler C1 200m ve 500m kategorilerinde ülkemizi Mehmet Ali Duman temsil etti. 200m kategoriside eleme serisinde istediği performansı sergileyemeyen sporcumuz yarı finale çıkamadı. 500m kategorisinde eleme serisini geçen Duman Yarı Final listesinde yer aldı. Yarı Finalş performnası sporcumuzun Final'e çıkmasına yetmedi.


Erkekler K1 1000m kategorisinde ülkemizi Faruk Demir temsil etti. Eleme serisini başarı ile geçen sporcumuz Yarı Final'e kalma başarısını gösterdi. Yarı Final performansı sporcumuzu finale taşımaya yetmedi.


Erkekler K2 200m ve 500m kategorilerinde ülkemizi millilerimiz Serkan Kakkaç ve Mustaf Özmen ikilisi temsil ettiler. Her iki kategoride de eleme serilerini başarı ile geçen millilerimiz yarı final yarışlarındaki performansları ile Final listesinde yer alamadılar.

Diğer Haberler