ECA Uluslararası Gençler Slalom Kupası Yarışları Tamamlandı

"ECA Junior Slalom Cup 2022" yarışları 23-24 temmuz 2022tarihlerinde Çek Cumhuriyeti / Roudnice'de yapıldı.


Cumartesi ve Pazar etapları olarak ayrı olacak şekilde düzenlenen söz konusu yarışlarda ülkemizi: Antrenör; Muhammed Emre Ertek, Sporcularımız; Kader Korkmaz, Cennet Ayhan, Mustafa Parlak, Gürkan Çelik ve Serkan Özcan Yılmaz temsil ettiler.


23 Temmuz 2022 Cumartesi Etabı Yarışları:

Erkekler C1 U16 kategorisinde ülkemizi milli sporcumuz Mustafa Parlak temsil etti. 27 sporcunun yer aldığı eleme serisini 11. sırada tamamlayan sporcumuz Final listesinde yer alma başarısını gösterdi. 18 Sporcunun yer aldığı Final yarışlarını 14. sırada tamamlayan sporcumuz kürsüde yer alamadı.


Kadınlar C1 U23 kategorisinde ülkemizi Kader Korkmaz temsil etti. Eleme serisini başarı ile geçen sporcumuz adını Final listesine yazdırma başarısını gösterdi. Final etabında istediği performansı sergileyemen Korkmaz 6. sırada yer aldı ve kürsüye çıkamadı. 


Erkekler K1 U18 kategorisinde ülkemizi millilerimiz; Serkan Özcan Yılmaz ve Gürkan Çelik temsil ettiler. 35 sporcunun yer aldığı eleme sersini sırasıyla 30. ve 31. olarak tamamlayan millilerimiz eleme serisin geçemediler.


Kadınlar K1 U23 kategorisinde ülkemizi milli sporcumuz Cennet Ayhan temsil etti. Sporcumuzun eleme sersi performansı maalesef bir üst tur için yeterli olamadı.


24 Temmuz 2022 Pazar Etabı Yarışları:


Erkekler C1 U16 kategorisinde ülkemizi Mustafa Parlak temsil etti. Parlak 27 sporcunun yer aldığı eleme serisini geçemedi ve elendi.


Erkekler K1 U18 kategorisinde ülkemizi Gürkan Çelik temsil etti. 35 sporcunun yer aldığı eleme sersini 30. sırada tamamlayan sporcumuz elendi.


Kadınlar C1 U23 kategorisinde ülkemizi Kader Korkmaz temsil etti. Korkmaz eleme sersini geçemedi.


Kadınlar K1 U23 kategorisinde ülkemizi milli sporcumuz Cennet Ayhan temsil etti. Eleme serisini 8. sırada tamamlayan Ayhan Final listesinde yer alamadı.

Diğer Haberler