MİLLİLERİMİZDEN 6 MADALYA

Federasyonumuz 2022 yılı faaliyet programında yer alan "Uluslararası Regatt Bratiislava Yarışları" 03-05 Haziran 2022 tarihleri arasında Slovakya'da yapıldı.

15 ülkeden 282 sporcunun iştirak ettiği yarışlarda ülkemizi, Antrenörlerimiz; Çağrıbey Yıldırım ve Fatih Sulak, Sporcularımız; Taha Erkam Usta, Muhammet Emin Sulak, Resül Aydın, Serhat Seven, Eray Evren, İrem Uzun ve Hilal Şimşek temsil ettiler. Kürsüde sıklıkla yer alan ve oldukça başarılı bir organizasyon geçiren millilerimiz 2 Altın, 2 Gümüş ve 2 Bronz madalya ile ülkemize döndüler.


Yıldız Erkekler K1 1000m kategorisinde ülkemizi genç millilerimiz; Taha Erkam Usta ve Eray Evren temsil ettiler. Eleme grubunu 1. sırada tamalayan Usta ve grubunu 4. sırada tamamlayan Evren Yarı Final listelerinde yer aldılar. Yarı Final yarışlarında da oldukça iyi performans sergileyen sporcularımızdan Taha Erkam Usta yarı final serisini de ilk sırada tamamlayarak A Final'e adını yazdırırken, grubunu 4. sırada tamamlayan Eray Evren B Final listesinde yer aldı. B Final yarışlarında da iyi bir performans sergileyen Evren 9 sporcunun yer aldığı B Final yarışlarını 3. sırada tamamladı. Sporcumuz Taha Erkam Usta A Final yarışlarında da sergilediği müthiş performans ile tüm rakiplerini geride bırakarak kürsünün zirvesinde yer aldı ve ülkemize bu kategoride Altın Madalya ile döndü.


Yıldız Kadınlar K1 1000m kategorisinde ülkemizi; İrem Uzun ve Hilal Şimek temsil ettiler. Eleme sersinde gösterdikleri performanslar ile sporcularımız Yarı Final listesine adlarını yazdırdılar. Yarı Final yarışlarında da oldukça iyi bir performans sergileyen sporcularımızdan İrem Uzun grubunu 2. sırada tamalayarak  A Final listesinde yer alırken, Hilal Şimşek ise B Final listesinde kendisine yer buldu. B Final yarışlarında oldukça iyi bir performans sergileyen Şimşek 9 sporcunun yer aldığı B Final yarışlarını 2. sırada tamamladı. A Final yarışlarında istediği performansı sergileyemen Uzun ise maalesef kürsüde yer alamadı.


Yıldız Erkekler K2 1000m kategorisinde ülkemizi; Muhammet Emin Sulak ve Taha Erkam Usta ikilisi temsil ettiler. Eleme sersinde mükemmel bir performans sergileyen millilerimiz gruplarını ilk sırada tamamlayarak Final'e çıkma başarısını gösterdiler. 9 ekibin yer aldığı Final Yarışlarında iyi bir performans sergileyen millilerimiz 2. sırada yer alarak Gümüş Madalya kazandılar.


Yıldız Kadınlar K2 1000m kategorisinde ülkemizi; İrem Uzun ve Hilal Şimşek ikilisi temsil ettiler. İyi bir performans sergileyen millilerimiz Final yarışlarını 4. sırada tamamlayarak, 2 sn. gibi kısa bir süre farkı ile kürsüde yer alma şansını kaybettiler.


Yıldız Erkekeler K1 500m kategorisinde ülkemizi; Taha Erkam Usta ve Eray Evren temsil ettiler. 1000m kategorisideki başarılı ve dikkat çeken performanslarını bu kategoride de sergileyen millillerimizden Taha Erkam Usta grubu yine zirvede tamamlarken, Eray Evren de grubunu 3. sırada  tamamlayarak Yarı Final listesinde kendilerine yer buldular. Yarı Final yarışlarını da ilk sırada tamamlayan Usta A Final'e ve 4. sırada tamamlayan Evren ise B Final'e kalma başarısını gösterdiler. 9 sporcunun yer aldığı B Final yarışlarında iyi bir performans sergileyen sporcumuz 2. sırada yarışları tamamladı. Kıyasıya bir mücadeleye sahne olan A Final yarışlarında ise milli sporcumuz Taha Erkam Usta 3. lük kürsüsünde yer aldı ve ülkemize Bronz Madalya kazandırdı.


Yıldız Kadınlar K1 500m kategorisinde ülkemizi; İrem Uzun ve Hilal Şimşek temsil ettiler. Gruplarını üst sırada tamamlayan millilerimiz Yarı Final'e kalma başarısını gösterdiler. Yarı Final yarışlarını sırasıyla 3. ve 4. sırada tamamlayan Uzun ve Şimşek A Final ve B Final listelerinde  kendilerine yer buldular. 9 sporcunu yer aldığı B Final yarışlarını milli sporcumuz Şimşek 3. sırada tamamlarken, A Final yarışlarında kürsüde yer alma mücadelesi vere Uzun yarışı 6. sırada tamamladı.


Genç Erkekler C1 500m kategorisinde ülkemizi; Resül Aydın temsil etti. Eleme serisini başarı ile geçen sporcumuz Yarı Final'e kaldı. Yarı Final yarışlarını 3. sırada tamamlayan sporcumuz A Final'e kaldı. 9 sporcunun madalya mücadelesi verdiği A Final yarışlarını sporcumuz 5. sırada tamamladı ve maalesef kürsüde yer alamadı.


Yıldız Erkekler K2 500m kategorisinde ülkemizi oldukça iyi bir yarış geçiren; Muhammet Emin Sulak ve Taha Erkam Usta ikilisi temsil ettiler. Yoğun çalışma sezonunun verimini alan ikili bu grubu da ilk sırada tamamlayarak direkt Final listesinde yer alma başarısını gösterdiler. Final yarışlarında da müthiş bir performans sergileyen millilerimiz tüm rakiplerini geride bırakarak alışkın oldukları kürsünün zirvesinde yer aldılar ve ülkemize bu kategoride de Altın Madalya getirdiler. 

Yıldız Kadınlar K2 500m kategorisinde ülkemizi; İrem Uzun ve Hilal Şimşek ikilisi temsil ettiler. 9 ekibin yer aldığı ve direkt Final yapılan yarışlarda millilerimiz 4. sırada yarışları tamamladılar.

Genç Erkekler C2 500m kategorisinde ülkemizi; Resül Aydın ve Serhat Seven ikilisi temsil ettiler. 8 ekibin yer aldığı Final yarışlarını millilerimiz 4. sırada tamamladılar.


Yıldız Erkekler K1 200m kategorisinde ülkemizi; Eray Evren, Taha Erkam Usta ve Muhammet Emin Sulak temsil ettiler. Eleme sersini sırasıyla 4.  2.  ve 3. sırada tamamlayan sporcularımız Yarı Final'e kaldılar. Yarı Final gruplarını; Taha Erkam Usta 1. sırada , Muhammet Emin Sulak 2. sırada, Eray Evren 7. sırada tamlamarken, Usta ve Sulak A Final , Evren ise B Final listesinde yer aldılar. Eray Evren B Final yarışlarını 8. sırada tamamlarken, 10 sporcunun yer aldığı A Final yarışlarını sırasıyla 6. ve 8. sırada tamamlayan Sulak ve Usta maalesef bu kategoride kürsüde yer alamadılar.


Yıldız Kadınlar K1 200m kategorisinde ülkemizi; İrem Uzun ve Hilal Şimşek temsil ettiler. Her iki sporcumuz da eleme gruplarını geçerek Yarı Final'e kaldılar. Sporcularımız Yarı Final yarış gruplarında kendilerine ilk üçte yer bularak A Final'e kaldılar. Final yarışlarında istedikleri performansı sergileyemeyen millillerimiz kategorilerini 7. ve 8. sırada tamamlayarak kürsüde yer alamadılar.

Genç Erkekler C1 200m kategorisinde ülkemizi; Serhat Seven ve Resül Aydın temsil ettiler. Yarı Final'e kalan millilerimizden Aydın tüm rakiplerini geride bırakarak A Final listesine adını yazdırırken, Seven B Final listesinde kendisine yer bulabildi. Seven 9 sporcunun yer aldığı B Final yarışlarını 4. sırada tamamladı. Resül Aydın ise iyi performansını A final yarışında da sergiledi ve 3. lük kürsüsünde Bronz Madalya ile ülkemizi grurula temsil etme başarısını gösterdi.


Yıldız Erkekler K2 200m kategorisinde ülkemizi; Eray Evren ve Taha Erkam Usta ikilisi temsil ettiler. Temsilcilerimiz gösterdikleri performans ile Final yarışlarına katılma hakkı elde ettiler. 9 ekibin yer aldığı Final Yarışlarını millilerimiz 4. sırada tamamladılar.


Yıldız Kadınlar K2 200m kategorisinde ülkemizi; İrem uzun ve Hilal Şimşek ikilisi temsil ettiler. Grubu 2. sırada tamamlayan millilerimiz Final'e kaldılar. 9 ekibin yer aldığı Final yarışlarını millilerimiz 4. sırada tamamladılar.


Genç Erkekler C2 200m kategoriside ülkemizi; Resül Aydın ve Serhat Seven ikilisi temsil ettiler. 8 ekinbin yer aldığı ve Direkt Final yapılan yarışlarda temsilcilerimiz oldukça iyi bir performans sergilerdiler ve ülkemize bu kategoride Gümüş Madalya kazandırdılar. 

Tüm Yarış Sonuçları için TIKLAYINIZ

Diğer Haberler