DURGUNSU KANO 2022 DÜNYA KUPASI 2 YARIŞLARI TAMAMLANDI

Uluslararası Kano Federasyonu (ICF) 2022 yılı faaliyet programında yer alan Durgunsu Kano Dünya Kupası 2 Yarışları 26-29 Mayıs 2022 tarihleri arasında Polonya'nın Poznan kentinde yapıldı.


47 ülkeden toplam 572 sporcunun yer aldığı yarışlarda ülkemizi antrenör; Lütfi Tolga Çelik, sporcularımız; Hilal Avcı, Mustafa Özmen, Serkan kakkaç, Fahri Ayvaz, Deniz Romeo Kaya ve Faruk Demir temsil ettiler.


Kadınlar K1 200m ve 500m kategorilerinde ülkemizi milli sporcumuz Hilal Avcı temsil etti. 200m kategori eleme serisinde iyi bir performans sergileyen sporcumuz adını Yarı Final'e yazdırdı. Yarı Final yarışlarını grubunda 6. sırada tamamlayan sporcumuz B Final'e kaldı. Olumsuz hava şartları nedeniyle komite tarafından Kadınlar 200m B Final yarışları iptal edildi. Avcı Kadınla K1 500m kategorisinde iseeleme serisini geçemedi.


Erkekler K1 500m ve 1000m kategorilerinde ülkemizi Deniz Romeo Kaya temsil etti. Sporcumuz her iki mesafede de eleme sersini geçemedi.


Erkekler K2 500m kategorisinde ülkemizi Faruk Demir & Fahri Ayvaz ve Serkan Kakkaç & Mustafa Özmen ikilileri temsil ettiler. Demir ve Ayvaz ilikisi eleme serisine takılırken, Kakkaç ve Özmen Yarı Final listesine adlarını yazdırdılar. Yarı Final yarış performansı millilerimizi C Final'e taşıdı. Bu yarışlar da olumsuz hava koşulları nedeni ile komite tarafından iptal edildi.


Erkekler K4 500m kategorisinde ülkemizi Serkan Kakkaç & Faruk Demir & Mustafa Özmen & Fahri Ayvaz dörtlüsü temsil ettiler.Eleme sersini başarı ile geçen millilerimizin Yarı Final performansları Final listesine yer almaya yeterli olamadı.


K2 Mix 500m kategorisinde ülkemizi Serkan Kakkaç ve Hilal Avcı ikilisi temsil ettiler. Eleme serisini başarı ile geçen sporcularımız Yarı Final'e kaldılar. 9 ekibin yer aldığı Yarı Final grubunu ekibimiz 7. sırada tamamladılar.

Diğer Haberler