2022 BAHAR KUPASI VE MİLLİ TAKIM SEÇME YARIŞLARI TAMAMLANDI

Federasyonumuz 2022 yılı faaliyet programında yer alan "Durgunsu Kano Köyceğiz Belediyesi Orman Şehitleri Bahar Kupası ve Milli Takım Seçme Yarışları"  30 Mart - 01 Nisan 2022 tarihlerinde Muğla/Köyceğiz'de yapıldı.

15 il, 27 kulüpten, 173  sporcunun mücadele ettiği ve TRT Spor Yıldız kanalının üç gün boyunca canlı yayınladığı yarışlarda, sporcularımız milli takımlara girebilmek adına performanslarını sergilediler.

İlk gün 1000m yarış sonuçları için TIKLAYINIZ

İkinci gün 500m yarış sonuçları için TIKLAYINIZ

Üçüncü gün 200m yarış sonuçları için TIKLAYINIZ

Kupa Sıralaması:

ERKEKLER BAHAR KUPASI:

1- SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ

2- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ

3- ÇARŞAMBA BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ

KADINLAR BAHAR KUPASI:

1- BOZOVA GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

2- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPOR KULÜBÜ

3- ADANA GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

Yarışlarda dereceye giren sporculara madalyalarını ve kulüplere kupalarını; Şehitlerimizin aileleri, Muğla Milletvekili Burak Erbay, Köyceğiz Kaymakamı Mustafa Maslak, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Federasyon Başkanımız Alper Cavit Kabakçı, Köyceğiz Kaymakam Refiği Emin Cevat Tutar, Köyceğiz Belediye Başkan Yardımcıları Okan Yatkın, Ayşe Güldağ, Özay Orhan, Federasyonumuz Başkan Vekili Osman Ercan, Yönetim Kurulu Üyeleri Üzeyir Kodan ve Kadir Gül, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Serkan Paçalı, Köyceğiz Orman Müdürü Adem Acar, Köyceğiz Belediyesi Halkla ilişkiler Müdürü Mecbure Ertek, Durgunsu Kano Teknik Kurul Başkanı Lütfi Tolga Çelik, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Fatih Demirci, Muğla Kano İl Temsilcisi Ahmet Ufuk Özcan, Adana Kano İl Temsilcisi Harun Akıllı, Bursa Kano İl Temsilcisi Deniz Korkmaz, ŞanlıUrfa Kano İl Temsilcisi Murat zeki Güçlü, Köyceğiz Spor Kulübü Başkanı Tarkan Öztürk, Dalyan Su Kooperatifi (DALKO) Başkanı Arif Yalılı ve Köyceğiz Su Sporları Kulübü Başkanı Nadi Pirci takdim ettiler.

Sporcularımızın performansları Milli Takım antrenörümüz Andrei Shantrovic ve teknik kurulumuzca değerlendirilmiş olup, Aday Milli Takım Kamplarına davet edilen sporcuların listesi belirlenmiştir. Söz konusu kamplarda antrenörlerimizce sporcularımızın performans değerlendirmeleri tekrar yapılacak olup , uluslararası arenada ülkemizi temsil edecek millilerimizin nihai listesi belirlenecektir.

Dünya Kupası 1-2  ve Solvakya Piestany Yarışları Aday Milli Takım Kampına Davet Edilen Sporcular (10-30 Nisan 2022 - Köyceğiz/Muğla)

1-Serkan Kakkaç

2- Mustafa Özmen

3- Fahri Ayvaz

4- Faruk Demir

5- Hilal Avcı

6- Bedirhan Çıktay

7- Mehmet Ali Duman

8- İdris Şentürk

9- Emircan Ayaklı

10- Muhammet Ali Masat

11- Zilan Yılmazer

12- Simge Kaya

13- Zühernaz Yenihayat

14- Resül Aydın

15- Serhat Seven

16- Taha Erkam Usta

17- Muhammet Emin Sulak

18- Ergün Vatan Baydemir

19- Eray Evren

20- Baran Aytekin

21- İrem Uzun

22- Hilal Şimşek

23- Evrim Bostancı

24- Tuğçe Taylak

Diğer Haberler