DURGUNSU KANO OLİMPİK UMUTLAR YARIŞLARI TAMAMLANDI

Uluslararası Kano Federasyonu'nun (ICF) 2021 faaliyet programında yer alan "Durgunsu Kano Olimpik Umutlar Yarışları 10-12 Eylül 2021 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti'nin Racice kentinde yapıldı.

36 ülkeden 800 sporcunun mücadele ettiği organizasyonda ülkemizi, Antrenörler; Çağrıbey Yıldırım ve Ahmet Ufuk Özcan, Sporcularımız; Merve Hilal Acar, Evrim Bostancı, Hilal Şimşek, Simge Kaya, Zuhrenaz Yenihayat, İrem Uzun, Selin Sevin, Emircan Ayaklı, İdris Şentürk, Burak Tarhan, Taha Erkam Usta, Kıraç Tiniz, Muhammet Ali Masat, Resul Aydın, Sevener Şahin ve Serhat Seven temsil ettiler.

27 ülkeden 41 sporcunun yer aldığı U15 K1 Erkekler 1000m kategorisinde ülkemizi milli sporcumuz Taha Erkam Usta temsil etti. Eleme serisinde çok iyi bir performans sergileyen ve rakiplerini geride bırakarak grubunu 1. sırada tamamlayan Usta Yarı Finalde yarışma hakkı elde etti. Yarı Final yarışını da 2. sırada tamamlayan sporcumuz A Final listesine adını yazdırma başarısını gösterdi. A Final yarışlarındaki performansı ile sporcumuz kategorisinde 7. sırada yarışları tamamladı.

15 ülkeden 27 sporcunun yer mücadele ettiği U15 K1 Kadınlar 1000m kategorisinde ülkemizi İrem Uzun ve Evrim Bostancı temsil ettiler. Eleme serilerini başarı ile geçen sporcularımız Yarı Final listesine isimlerini yazdırdılar. Yarı Final yarış performansları her iki sporcumuzun da maalesef finale kalması için yeterli olmadı.

28 ülkeden 44 sporcunun mücadele ettiği U16 K1 Erkekler 1000m kategorisinde ülkemizi Sevener Şahin ve Muhammet Ali Masat temsil ettiler. Eleme serisinde sporcumuz Sevener Şahin elenirken, Muhammet Ali Masat Yarı Finalde yarışma hakkı elde etti. Yarı Final'de istediği performansı sergileyemeyen Masat Finale kalamadı.

19 ülkeden 33 sporcunun yer aldığı U16 K1 Kadınlar 1000m kategorisinde ülkemizi Simge Kaya ve Zuhrenaz Yenihayat temsil ettiler.  Eleme sersindeki performansları ile sporcularımız Yarı Finale kalmaya hak kazandılar. Yarı Final performansları her iki sporcumuz adına Final için yeterli olamadı.

20 ülkeden 31 sporcunun yer aldığı U16 C1 Erkekler 1000m kategorisinde ülkemizi milli sporcularımız Resul Aydın ve Serhat Seven temsil ettiler. Eleme serisinde sporcumuz Serhat Seven elenirken, Resul Aydın Yarı Finalde yarışma hakkı elde etti. Yarı Finalde beklenen performansın altında kalan sporcumuz elendi ve finale kalamadı.

22 ülkeden 38 sporcunun madalya mücadelesi verdiği U17 K1 Erkekler 1000m kategorisinde ülkemizi Burak Tarhan ve İdris Şentürk temsil ettiler. Eleme serisinde Burak Tarhan elenirken bir diğer sporcumuz İdris Şentürk performansı ile Yarı Final listesine adını yazdırdı. Yarı Final yarışlarında iyi bir performans sergileyemeyen sporcumuz elendi ve finale kalamadı.

13 ülkeden 22 sporcunun yer aldığı U17 K1 Kadınlar 1000m kategorisinde ülkemizi Selin Sevin temsil etti. Eleme sersini başarı ile geçen sporcumuz Yarı Final de yarışma hakkı elde etti. Yarı Final yarışlarındaki performansı sporcumuzu maalesef finale taşımaya yetmedi.

29 ülkeden 40 ekibin yer aldığı U16 K2 Erkekler 1000m kategorisinde ülkemizi Muhammet Ali Masat ve Sevener Şahin ikilisi temsil ettiler. Eleme serisini başarı ile geçen ikilimiz Yarı Final yarışlarında elendiler.

20 ülkeden 26 ekibin mücadele ettiği U16 K2 Kadınlar 1000m kategorisinde ülkemizi Hilal Şimşek ve Merve Hilal Acar ikilisi temsil ettiler. Millilerimiz başarılı bir performans ile eleme serisini geçtiler ancak Yarı Final yarışlarında elendiler.

14 ülkeden 20 ekibin yer aldığı U16 C2 Erkekler 1000m kategorisinde ülkemizi Resul Aydın ve Serhat Seven ikilisi temsil ettiler. Eleme sersinde oldukça iyi bir performans sergileyen millilerimiz Yarı Finalde yarışma hakkı elde ettiler. Yarı Final yarışlarını da 5. sırada tamamlayan ikili adını A Final listesine yazdırdılar. Kıyasıya geçen A Final yarışında da iyi bir performans sergileyen millilerimiz kategorilerini 9. sırada tamamladılar.

16 ülkeden 22 ekibin yer aldığı U17 Erkekler K2 1000m kategorisinde ülkemizi İdris Şentürk ve Emircan Ayaklı ikilisi temsil ettiler. Eleme sersini geçen ikili Yarı Finalde yarışma hakkı elde ettiler. Yarı Final performansları millilerimiz için Finalde yarışmaya yetmedi.

23 ülkeden 37 sporcunun mücadele ettiği U17 Erkekler 500m kategorisinde ülkemizi İdris Şentürk ve Emircan Ayaklı temsil ettiler. Sporcumuz İdris Şentürk eleme serisinde elendi ve diğer bir sporcumuz Emircan Ayaklı eleme serisini oldukça iyi bir performans ile geçmeyi başardı. Yarı Final yarışlarındaki performansı maalesef sporcumuzu finale taşımaya yetmedi.

18 ülkeden 29 sporcunun yer aldığı U17 K1 Kadınlar 500m kategorisinde ülkemizi milli sporcumuz Selin Sevin temsil etti.Eleme sersini başarı ile geçen sporcumuz Yarı Final listesine adnı yazdırdı. Yarı Final yarışlarındaki performansı sporcumuzu finale taşımaya yetmedi.

16 ülkeden 25 ekibin yer aldığı U17 K2 Erkekler 500m kategorisinde ülkemizi İdris Şentürk ve Emircan Ayaklı ikilisi temsil ettiler. Eleme sersini başarı ile geçen millilerimiz, kıyasıya geçen Yarı Final yarışında çok az bir fark ile finale kalma şansını elde edemediler.

15 ülkeden 22 ekibin mücadele ettiği U17 K4 Kadınlar 500m kategorisinde ülkemizi Simge Kaya, Evrim Bostancı, Hilal Şimşek ve Merve Hilal Acar dörtlüsü temsil ettiler. Eleme serisini geçen millilerimiz Yarı Final yarışlarında elendiler.

18 ülkeden 27 ekibin yer aldığı U17 K4 Erkekler 500m kategorisinde ülkemizi Taha Erkam Usta, Emircan Ayaklı, İdris Şentürk ve Kıraç Tiniz temsil ettiler. Eleme sersinde oldukça iyi bir performans ile grubunu 2. sırada tamamlayan millilerimizYarı Finalde yarışma hakkı elde ettiler. Kıyasıya geçen yarı gfinal yarışlarında sporcularımızçok az bir farkla finale çıkma şansını kaybettiler.

28 ülkeden 49 sporcunun yer aldığı U16 K1 Erkekler 500m kategorisinde ülkemizi Kıraç Tiniz ve Muhammet Ali Masat temsil ettiler. Sporcumuz Muhammet Ali Masat eleme serisini geçemezken bir diğer sporcumuz Kıraç Tiniz ise Yarı Final yarışlarında elendi.

25 ülkeden 40 sporcunun mücadele ettiği U16 K1 Kadınlar 500m kategorisinde ülkemizi Zuhrenaz Yenihayat ve Simge Kaya temsil ettiler. Sporcumuz Zuhrenaz Yenihayat eleme serisinde elendi. Simge Kaya eleme sersini geçerek Yarı Finale kaldı. Yarı Final yarışlarında istediği performansı sergileyemeyen sporcumuz elendi.

20 ülkeden 31 sporcunun yer aldığı U16 C1 Erkekler 500m kategorisinde ülkemizi Serhat Seven ve Resul Aydın temsil ettiler. Serhat Seven elem sersinde elenirken sporcumuz Resul Aydın çok iyi bir performans sergileyerek Yarı Finale yükseldi. Yarı Final yarışlarında da iyi performansını devam ettiren Aydın 2. sırada yer aldı ve A Finale yükseldi. A Final yarışlarındaki performansı ile milli sporcumuz yarışları kategorisinde  8. sırada tamamladı.

16 ülkeden 25 ekibin yarıştığı U16 C2 Erkekler 500m kategorisinde ülkemizi Resul Aydın ve Serhat Seven ikilisi temsil ettiler. Eleme serisini çok iyi bir performans ile 1. sırada tamalayarak A Finale çıkan millilerimiz A Final yarışını da iyi bir performans ile 5. sırada tamamladılar.

27 ülkeden 42 ekibin katıldığı U16 K2 Erkekler 500m kategorisinde ülkemizi Muhammet Ali Masat ve Kıraç Tiniz ikilisi temsil ettiler. Eleme serisini geçen millilerimiz Yarı Finalde elendiler.

20 ülkeden 30 ekibin yarıştığı U16 K2 Kadınlar 500m kategorisinde ülkemizi Simge Kaya ve İrem Uzun ikilisi temsil ettiler. Eleme serisini geçen millilerimiz Yarı Final yarışında elendiler.

23 ülkeden 37 sporcunun mücadele ettiği U15 K1 Erkekler 500m kategorisinde ülkemizi Taha Erkam Usta temsil etti. Eleme serisin oldukça iyi bir performans ile geçen sporcumuz Yarı Final yarışında çok az bir fark ile Final biletini kaçırdı.

19 ülkeden 33 sporcunun yer aldığı U15 K1 Kadınlar 500m kategorisinde ülkemizi Evrim Bostancı ve İrem Uzun temsil ettiler. İyi bir eleme sersini geçiren millilerimiz Yarı Finale çıktılar. Kıyasıya geçen Yarı Final yarışlarında millilerimiz çok az bir fark ile Final listesine giremediler.

16 ülkeden 30 sporcunun yer aldığı U15 K1 Kadınlar 200m kategorisinde ülkemizi Evrim Bostancı ve Hilal Şimşek temsil ettiler. Eleme serilerini başarı ile geçen sporcularımız Yarı Finale kaldılar. Yarı Fial yarışlarındaki performansları sporcularımızın Finale kalmasına yetmedi.

26 ülkeden 39 sporcunun yer aldığı U15 K1 Erkekler kategorisinde ülkemizi Taha Erkam Usta temsil etti. Eleme serisini başarı ile geçen sporcumuz Yarı Final yarışlarında elendi.

14 ülkeden 21 ekibin yarıştığı U16 C2 Erkekler 200m kategorisinde ülkemizi Resul Aydın ve Serhat Seven ikilisi temsil etti. Eleme sersini muhteşem bir performans ile 1. sırada tamamlayan millilerimiz A Finale yükseldi. A Final yarışları sonrası sporcularımız kategorilerini 8. sırada tamaladılar.

20 ülkeden 27 ekibin katıldığı U16 K2 Erkekler 200m kategorisinde ülkemizi Muhammet Ali Masat ve Kıraç Tiniz ikilisi temsil etti. Eleme serisini başarı ile geçen millilerimiz Yarı Finalde elendiler.

17 ülkeden 25 ekibin mücadele ettiği U16 K2 Kadınlar 200m kategorisinde ülkemizi Simge Kaya ve İrem Uzun ikilisi temsil etti. Eleme serisini geçen Kaya ve Uzun ikilis Yarı Finelde elendi.

25 ülkeden 40 sporcunun yer aldığı U16 K1 Kadınlar 200m kategorisinde ülkemizi Zuhrenaz Yenihayat ve Simge Kaya temsil etti. İki sporcumuz da eleme sersinde elendi.

29 ülkeden 53 sporcunu katıldığı U16 K1 Erkekler 200m kategorisinde ülkemizi Muhammet Ali Masat ve Kıraç Tiniz temsil etti. Eleme serilerini başarı ile geçen sporcularımız Yarı Final listesine adlarını yazdırdı. Yarı Final yarışlarında da iyi bir performans sergileyen millilerimiz çok az bir süre farkı ile finale kalamadı.

21 ülkeden 39 sporcunun yarıştığı U17 K1 Erkekler 200m kategorisinde ülkemizi Emircan Ayaklı ve Burak Tarhan temsil etti. Burak Tarhan eleme sersinde elendi. Emircan Ayaklı çok iyi bir performans ile eleme serisini 1. sırada tamamladı ve adını Yarı Finale yazdırdı. Ayni performansı Yarı Final yarışlarında da sergileyen Ayaklı 1. sırada yer aldı ve A Finale katılma hakkı elde etti. Milli sporcumuz A Final yarışlarını 8. sırada tamaladı.

20 ülkeden 29 sporcunun yer aldığı U17 K1 Kadınlar 200m kategorisinde ülkemizi Selin Sevin temsil etti. Eleme serisini başarı ile geçen SEVİN Yarı Final yarışlarında elendi.

12 ülkeden 16 ekibin mücadele ettiği U17 K2 Erkekler 200m kategorisinde ülkemizi İdris Şentürk ve Emircan Ayaklı ikilisi temsil etti. İyi bir performans ile eleme sersini geçen millilerimiz adını A Final'e yazdırdı. Sporcularımız A Final yarışlarını ise 6. sırada tamamladı.

14 ülkeden 20 ekibin yer aldığı U17 K4 Kadınlar 200m kategorisinde ülkemizi Simge Kaya, Evrim Bostancı, Hilal Şimşek ve Merve Hilal Acar dörtlüsü temsil etti. Eleme sersini geçen sporcularımız Yarıo Finale yükseldi. Sporcularımızın yarı finaldeki performansı maalesef finale çıkmalarına yetmedi.

18 ülkeden 29 ekibin katıldığı U17 K4 Erkekler 200m kategorisinde ülkemizi Taha Erkam Usta, Emircan Ayaklı, İdris Şentürk ve Kıraç Tiniz temsil ettiler. Eleme serisin başarı ile geçen millilerimiz Yarı Finalde elendiler.

Diğer Haberler