Federasyonumuz ve Gazi Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı

Federasyonumuz ve Gazi Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı
Federasyonumuz ve Gazi Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı

Federasyon Başkanımız Alper Cavit Kabakçı ve Genel Sekreterimiz Ahmet Emrah Beşe, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Musa Yıldız'ı makamında ziyaret ettiler. Gazi Üniversitesi Sporda Yetenek ve Performans Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Federasyonumuz arasında işbirliği anlaşması protokolü hazırlandı ve imzalar Prof. Dr. Musa Yıldız ve Federasyon Başkanımız Alper Cavit Kabakçı tarafından atıldı.

Federasyonumuz ve Gazi Üniversitesi arasında imzalanan protokolde, Gazi Üniversitesi Rektör Danışmanları Prof. Dr. Erdal Zorba, Prof. Dr. Alper Ceylan, Prof. Dr. Halil İbrahim Bülbül, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Sporda Yetenek ve Performans Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Hacı Ahmet Pekel, Merkez Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yıldız ve Merkez Koordinatörü Arş. Gör. Onur Akman’ın yer aldı.


Protokol kapsamında, Gazi Üniversitesi Sporda Yetenek ve Performans Uygulama ve Araştırma Merkezi; Fedrasyonumuz ile birlikte yine protokol imzaladıkları Badminton, Masa Tenisi, Judo ve Modern Pentatlon Federasyonlarına bağlı sporcuların sporda yetenek taramasını ve atletik performans testlerini yapacak. Merkez, sporculara spor sakatlıklarından korunma konusunda yardımcı olacak. Merkez ile Federasyon arasında bilimsel araştırmalara yönelik iş birliği de yapılacak. Ayrıca, antrenörlerin eğitimleriyle, proje temelli faaliyetler yürütülecek.


Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, imza töreninde yaptığı konuşmada; "Spor bilimleri  alanında öncü bir fakülte olan Spor Bilimleri Fakültesine sahip Gazi Üniversitesinin spora değer veren bir üniversite olduğunu, bu protokol ile birlikte şu ana kadar sporla ilgili toplam 14 federasyonla ikili iş birliği anlaşması yaptıklarını ve Spor Bilimleri Fakültesinde çok sayıda milli sporcunun eğitim gördüğünü, spora destek vermeye devam edeceklerini" ifade etti.


Federasyon Başkanımız Alper Cavit Kabakçı ve Genel Sekreteri Ahmet Emrah Beşe; "Gazi Üniversitesi gibi spor bilimleri alanında öncü olan bir yükseköğretim kuruluşunun desteğinin oldukça önemli olduğunu ve  yapılan iş birliği protokolünün sporun gelişimine önemli katkılar sunacağını" ifade ettiler.

Diğer Haberler