GLORIA CANOEING 2020 CUP YARIŞLARI TAMAMLANDI

Federasyonumuzun ve Uluslararası Kano Federasyonunu'nun 2020 yılı faaliyet programında yer alan ve ülkemizde 3.sü düzenlenen "Uluslararası Gloria Canoeing Cup" Uzun Mesafe 5000m yarışları 13 Mart 2020 tarihinde Antalya / Belek'te yapıldı.

Türkiye, Belarus, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, İngiltere, Kazakistan, Kıbrıs, Letonya, Rusya, Slovenya, Sırbistan ve Ukrayna olmak üzere 12 ülkeden toplam 76 sporcunun mücadele ettiği yarışlarda Millilerimiz 6 kez madalya kürsüsünde 4 kez de Kupa kürsüsünde yer alma başarısı gösterdiler. Kıyasıya mücadelelere sahne olan yarışları milli sporcularımız 1 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalyanın yanı sıra U23 Kadınlar, Genç Erkekler, Genç Kadınlar ve Yıldız Erkekler kategorileri olmak üzere 4 kupa ile tamamladı. Kategorilerinde dereceye giren sporculara madalyalarını ve ülkelere kupalarını; Federasyonumuz Başkan Vekili ve Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof.Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Federasyonumuz Genel Sekreteri; Ahmet Emrah Beşe, Gloria Sports Arena CİO'su; Elif Özdemir, Kozetur Genel Müdürü; Oktar Zengin, Özaltın Holding Yönetim Kurulu Üyesi; İrem Özaltın, Gloria Golf Resort Genel Müdürü; Sinan AYBATTI, Gloria Serenity Genel Müdürü; Fethi İz, Gloria Sports Arena Genel Müdürü; Görkem Dönmez, Gloria Verde Resort Genel Müdürü; Önder Yurtseven, Letonya Kano Federasyonu Başkanı; Lelde Lauren, Sırbistan Kano Federasyonu Başkanı; Mırka Nısovıc, Belarus Baş Antrenörü; Vilademir Sandrovıc, Kazakistan Baş Antrenörü; Andrey Shandrovıc, Olympic Solitarity ve ICF Antrenörü; Adnan Ali ve Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Yöneim Kurulu Üyesi; Yusuf Kanat tarafından takdim edildi.

Yarış Sonuçları için TIKLAYINIZ




KUPA SIRALAMASI;


BÜYÜK ERKEKLER:

1- BELARUS

2-SIRBİSTAN

3- RUSYA




BÜYÜK KADINLAR:

1- SIRBİSTAN

2- ÇEK CUMURİYETİ

3- BELARUS


U23 KADINLAR:

1-BELARUS

2- TÜRKİYE


U23 ERKEKLER:

1- BELARUS

2- SIRBİSTAN

3- BULGARİSTAN


GENÇ KADINLAR:

1- UKRAYNA

2- TÜRKİYE

3- LETONYA




GENÇ ERKEKLER:

1- BELARUS

2- LETONYA

3- TÜRKİYE



YILDIZ ERKEKLER:

1- TÜRKİYE

2- LETONYA






Diğer Haberler