DURGUNSU KANO VE AKARSU SLALOM ANTRENÖR TEKNİK EĞİTİM VE GELİŞİM SEMİNERİ TAMAMLANDI

Federasyonumuz 2019 – 2020 yılı Durgunsu Kano ve Akarsu Slalom Antrenör Teknik Eğitim ve Gelişim Semineri 06 – 08 Aralık 2019 tarihleri arasında Antalya Belek’te yapıldı.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Türk Spor Vakfı destekleriyle yapılan seminere çeşitli illerden 91 antrenör katıldı.Semineri açılış konuşmasını Federasyon Başkanımız Alper Cavit KABAKÇI, Türk Spor Vakfı Başkanı Oktar TERTEMİZ ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Seyit Bilal PORSUN yaptı.6 Aralık Cuma günü ilk ders Kuvvet, Güç ve Sürat Antrenman Modellemeleri konusu ile Milli Takım Kondisyoneri Arda ÇAYLI tarafından verildi.
Seminerin 2.günü Sabah seansı ilk dersi Durgunsu Antrenörlerine Durgunsu MHK Başkanı Fatih Demirci ve Akarsu Antrenörlerine ise Akarsu MHK Başkanı Mehmet Başköylü tarafından verildi.


Seminerin ortak derslerinde Sporda Çocuk Koruma sunumu ile Doç.Dr. Mustafa Yaşar Şahin ve Özgün Parasız’ın dersleri ile devam etti. Öğleden sonra Spor Genel Müdürlüğü Spor Kuruluşları Daire Başkanlığında Şube Müdürü Şevket Özerdem tarafından E-Devlet üzerinden sunulan elektronik hizmetler ve Spor Bilgi Sistemi antrenörlerimize anlatıldı.
Durgunsu Antrenörlerimize Dragan Plavsic ve Adnan Aliev’in teroik ve uygulamalı dersi anlatılırken, Akarsu Antrenörlerimize Gürkan Köse tarafından ders verildi.Seminerin son gününde Ortak ders Belarus Milli Takım Teknik Direktörü Vladimir Shantarovich tarafından verildi. Ders sonrası Federasyon Yönetimi tarafından antrenörlere belge dağıtım töreni ile kapanış yapıldı.Diğer Haberler