AKARSU SLALOM 2019 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI YARIŞLARI TAMAMLANDI

Federasyonumuzun 2019 yılı  faaliyet programında yer alan  "Akarsu Slalom Türkiye Şampiyonası"1 Kasım 2019 tarihinde Artvin / Yusufeli Kano Parkurunda yapıldı. 

Yarış Sonuçları için TIKLAYINIZ


Ankara, Trabzon, Rize ve Artvin olmak 4 ilden 7 kulüp, 45 sporcunun katıldığı yarışlar 7 kategori de yapıldı. Çekişmeli mücadelelere sahne olan yarışların sonunda kategorilerinde dereceye giren sporculara madalyalarını ve kulüplere kupalarını, Yusufeli Kaymakamı Sn. Ömer Faruk ÖZDEMİR, Yusufeli Belediye Başkanı Sn. Eyüp AYTEKİN, Federasyonumuz Genel Sekreteri Sn. Emrah BEŞE, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sn. Bahattin YETİM, Belediye Meclis Üyeleri, kurum amirleri takdim ettiler.

Büyük Erkekler K1 kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Mustafa Arda ACAR birinci, Yusuf Emir ERTEK ikinci ve Okan ÇELİK üçüncü oldu.

Genç Erkekler K1 kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü’nden Kamil KAÇAR birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Enes TOKGÖZ ikinci ve Çaykur Rize Gençlik Spor Kulübü’nden Bedirhan ARSLAN üçüncü oldu.

Genç Kadınlar C1 kategorisinde; Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü’nden Esra KORKMAZ birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Duygu BEYAZ ikinci ve Dilruba ARSLAN üçüncü oldu.

Genç Kadınlar K1 kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Hilal ÖZÇELİK birinci, Melike TOPÇU ikinci ve Fadime KURT üçüncü oldu.

Genç Erkek C1 kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Emircan Tarık YILMAZLAR birinci, Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü’nden Emir Fazıl YAZICI ikinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Yusuf Can KARADAĞ üçüncü oldu.

Büyük Kadınlar C1 kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü sporcuları Kader KORKMAZ birinci, Cennet AYHAN ikinci ve Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Duygu ATICI üçüncü oldu.

Büyük Kadınlar K1 kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Gamze POLAT birinci, Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü’nden Cennet AYHAN ikinci ve Kader KORKMAZ üçüncü oldu.

Yıldız Erkekler K1 kategorisinde; Herkes İçin Spor Kulübü’nden Bahadır KARADUMAN birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Furkan POLAT ikinci, Yusufeli Turizm Doğa ve Su Sporları Kulübü’nden Emirhan DEMİR üçüncü oldu.

Yıldız Erkekler C1 kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü’nden Muhammet USTA birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Muhammet Ali USTA ikinci ve Furkan POLAT üçüncü oldu.


Kupa Sıralaması için TIKLAYINIZ



Diğer Haberler