AKARSU SLALOM GENÇLER VE U23 AVRUPA ŞAMPİYONASI YARIŞLARI TAMAMLANDI

Federasyonumuz ve Avrupa Kano Federasyonu (ECA)'nın 2019 yılı faaliyet programında yer alan "2019 Akarsu Slalom Gençler ve U23 Avrupa Şampiyonası" yarışları 04-07 Temmuz 2019 tarihleri arasında Slovakya / Liptovsky Mikulas'ta yapıldı.


Yarışlarda ülkemizi: İdareci; Fatih Kırbıyık, Antrenörler; Emir Sarganovic ve Muhammed Emre Ertek, Masör; Mikail Kanbak, Sporcularımız; Yusuf Emir Ertek, Mustafa Arda Acar, Dursun Can Karaduman, Bahadır Karaduman, Muhammet Usta, Tarık Tuğcu, Kamil Kaçar, Furkan Polat, Gamze Polat, Kader Korkmaz ve Cennet Ayhan temsil ettiler.
Toplam 60 sporcunun yarıştığı K1 Genç Erkekler kategorisinde, ülkemizi temsil eden sporcularımızdan Bahadır Karaduman ilk seri yarışlarını 32. sırada, Kamil Kaçar 42. sırada ve Furkan Polat 46. sırada tamamladı. 40 sporcunun katıldığı ikinci denemelerinde ise Bahadır Karaduman diskalifiye olurken, Kamil Kaçar 21. ve Furkan Polat 35. sırada yer aldı. Bu sonuçlar ile sporcularımız kategorilerinde elendi.


K1 Genç Kadınlar kategroisinde 41 sporcu madalya mücadelesi verirken, sporcumuz Cennet Ayhan ilk seride 37. sırayı ve 26 sporcunun yarıştığı ikinci seride ise 16. sırayı alarak yarışlara veda etti.


C1 Genç Erkekler kategorisinde ülkemizi; Muhammet Usta temsil etti. 32 sporcunun start aldığı kategoride Usta ilk seriyi 26. sırada tamamladı. İkinci seride yarışan 17 sporcudan 15 sırada yer alabilen sporcumuz elendi.


K1 U23 Erkekler kategorisinde ülkemizi; Mustafa Arda Acar, Yusuf Emir Ertek ve Tarık Tuğcu temsil ettiler. Millilerimiz 62 sporcunun mücadele ettiği ilk denemeleri sırasıyla; 37. - 45. ve 47. sırada tamamladılar. Yarı Final yarışlarına katılma haklarını ikinci denemeye bırakan sporcularımız 42 sporcunun katıldığı ikinci deneme yarışlarında  da istedikleri performansları sergileyemediler ve elendiler.


K1 U23 Kadınlar kategorisinde ülkemizi; Gamze Polat temsil etti. 35 sporcu ile yarışan sporcumuz ilk denemede 30. sırada yer aldı. 21 sporcunun yarıştığı ikinci denmede ise 16. sırayı alan sporcumuz elendi ve yarışlara veda etti.


C1 U23 Erkekler kategorisinde yarışan milli sporcumuz Dursun Can Karaduman 38 sporcunun start aldığı ilk seriyi 35. sırada ve 23 sporcunun yarıştığı ikinci seriyi 20. sırada tamamlayarak yarı finale kalma şansını yitirdi.


C1 U23 Kadınlar kategorisinde ülkemizi; Kader Korkmaz temsil etti. Korkmaz  ilk seride 31 sporcu arasından 25. sırada ve ikinci seri yarıılşarında 16 sporcudan 14. sırada yer aldı ve yarışmaya veda etti.


K1 U23 Erkekeler Takım kategorisinde ülkemizi; Mustafa Arda Acar ve Yusuf Emir Ertek temsil etti. 21 sporcunun madalya mücadelesi verdiği kategoride millilerimiz 12. sırayı aldı ve kürsüye çıkma haklarını kaybetti.


K1 Genç Erkekler Takım kategorisinde ülkemizi; Kamil Kaçar ve Bahadır Karaduman ikilisi temsil ettiler. Kaçar ve Karaduman ikilisi 16 ekibin mücadele ettiği yarışları 13. sırada tamamladı ve elendi.


Diğer Haberler