AKARSU SLALOM 2019 AVRUPA ŞAMPİYONASI YARIŞLARI TAMAMLANDI

Federasyonumuz, Avrupa Kano Federasyonu (ECA) ve Uluslararası Kano Federasyonu'nun (ICF) 2019 yılı faaliyet programlarında yer alan Akarsu Slalom Avrupa Şampiyonası yarışları 30Mayıs - 02 Haziran 2019 tarihleri arasında Fransa'nın Pau kentinde yapıldı.


Yarışlarda ülkemizi Antrenörlerimiz; Emir Sarganovic ve Muhammed Emre Ertek, Sporcularımız; Mustafa Arda Acar, Yusuf Emir Ertek, Kamil Kaçar, Dursdun Can Karaduman ve Muhammet Usta temsil ettiler.


K1 Erkekler kategorisinde; sporcularımızdan Mustafa Arda Acar ilk denemede 53. sırada ve ikinci denemede 34. sırada yer alırken, Yusuf Emir Ertek ilk denemede 46. sırada, ikinci denemede 31. sırada ve Kamil Kaçar ise ilk denemede 48. sırada ve ikinci denemede 35.sırada yer aldılar. Sporcularımız sergiledikleri performansla Yarı Final yarışlarına kalamadılar.


C1 Erkekler kategorisinde ülkemizi Dursun Can Karaduman ve Muhammet Usta temsil ettiler. Dursun Can Karaduman ilk denemesini 40. sırada, ikinci denemesini 23. sırada tamamlarken Muhammet Usta ise ilk denemesini 41. sıarada, ikinci denemesini 27. sırada tamamlayabildi. Millillerimiz bu sonuçlar ile Yarı Final listesine isimlerini yazdıramadı.


K1 Erkekler Takım kategorisinde Mustafa Arda Acar & Yusuf Emir Ertek & Kamil Kaçar'lı temsilcilerimiz 16 .sırada yer aldılar ve madalya haklarını kaybettiler.

Diğer Haberler