Millilerimizden 10 Madalya

Federasyonumuzun 2019 yılı faaliyet programında yer alan "Durgunsu Kano Uluslararası Piestany Yarışları" 24-26 Mayıs 2019 tarihleri arasında Slovakya'da yapıldı.

16 ülkeden toplam 229 sporcunun madalya mücadelesi verdiği yarışlarda ülkemizi Kafile Başkanı; Serdar Zagralı , Takım Lideri ; Lütfi Tolga Çelik, Antrenörlerimiz; Çağrıbey Yıldırım, Damla Güldoğan ve Katalin Kaya, Sporcularımız; Mustafa Özmen, Yavuz Selim Balcı, Fahri Ayvaz, Serkan Kakkaç, Kerim Tenha, Deniz Romeo Kaya, Baran Demir, Faruk Demir, Halil Efe Vatanlar, Hayati Kerem Şen, Abbas Anıl Şen, Muhammet Emin Keçeli, Arda Kırımlı, Cemrehan Özbek, Furkan Özen, Sümeyye Çelik ve Özge Uzar temsil ettiler.


Millilerimiz yarışlardan 10 Madalya ile döndüler. Ayrıca en çok madalya kazanan 4. ülke olma ve  Ülke Puanı sıralamasında ise 5. sırada yer alma başarısını gösterdiler.


K1 U23 Kadınlar 1000m kategorisinde ülkemizi milli sporcumuz; Sümeyye Çelik temsil etti. Sümeyye Çelik Final Yarışlarını 1. sırada tamamlayarak kategorisinde "Altın Madalya" kazandı.


K2 U23 Erkekler 1000m kategorisinde ülkemizi milli sporcularımız; Yavuz Selim Balcı & Mustafa Özmen ve Baran Demir & Faruk Demir ikilileri temsil ettiler. Bu kategoride Final Yarışında Balcı ve Özmen ikilisi 2. sırayı alarak " Gümüş Madalya" kazanırken Baran ve Faruk Demir ikilsi de 3. sırada yer aldı ve "Bronz Madalya" kazandılar.


C2 U23 Erkekler 1000m kategorisinde ülkemizi milli sporcularımız ; Kerim Tenha ve Furkan Özen ikilisi temsil ettiler. Final Yarışlarını 2. sırada tamamlayan sporcularımız "Gümüş Madalya" kazandılar.


K1 Genç Kadınlar 1000m kategorisinde ülkemizi milli sporcumuz; Özge Uzar temsil etti. Mayıs ayı başında Almanya'da yapılan 11.Uluslararası Gençler Kupası yarışlarında da ülkemize iki madalya kazandıran başarılı genç sporcumuz bu yarışlarda da eleme serisini iyi bir derece ile 2. sırada tamamladı ve Final yarışlarına adını yazdırdı. Final Yarışlarında da iyi bir performans sergileyen sporcumuz 3.sırada yer aldı ve "Bronz Madalya" kazandı.


K1 U23 Kadınlar 500m kategorisinde ülkemizi milli sporcumuz; Sümeyye Çelik temsil etti. Çelik tıpkı 1000m yarışlarında olduğu gibi 500m yarışlarında da Final Yarışlarını 1. sırada tamamladı ve bu kategoride de "Altın Madalya"kazandı.


K2 U23 Erkeler 500m kategorisinde ülkemizi milli sporcularımız; Yavuz Selim Balcı & Mustafa Özmen ve Fahri Ayvaz & Serkan Kakkaç ikilileri temsil ettiler. Final Yarışı sonunda  Balcı & Özmen ikilisi 2. sırada yer alırken Ayvaz & Kakkaç ikilisi 3. sırada yer aldılar ve ülkemize "1 Gümüş, 1 Bronz Madalya" daha kazandırma başarısını gösterdiler.


K4 U23 Erkekler 500m kategorisinde ülkemizi milli sporcularımız ; Fahri Ayvaz & Yavuz Selim Balcı & Serkan Kakkaç & Mustafa Özmen dörtlüsü temsil ettiler. K2 kategorilerinde de başarılı bir performans sergileyerek madalya kazanan sporcularımız K4 kategorisinde de Final yarışını 1. sırada tamamlayarak "Altın Madalya" kazanma başarısını gösterdiler.


C2 U23 Erkeler 500m kategorisinde ülkemizi milli sporcularımız; Kerim Tenha & Furkan Özen ikilisi temsil ettiler. Final yarışını 2. sırada tamamlayan sporcularımız "Gümüş Madalya" kazandılar.

Diğer Haberler