2019 yılına 2 Madalya ile Başladık

Federasyonumuzun 2019 yılı faaliyet programında yer alan "11.Uluslararası Gençler Kupası" yarışları 03-05 Mayıs 2019 tarihleri arasında Almanya / Brandenburg'da yapıldı.


Yarışlarda ülkemizi; Kafile Başkanı olarak Federasyonumuz Genel Sekreteri; Ahmet Emrah Beşe, Antrenörlerimiz; Pakize Yağmur Özcan ve Ahmet Ufuk Özcan, Sporcularımız; Özge Uzar, Tuğçe Taylak, Erva Saruhan, İsmail Akgül, Emre Bayırdar, Deniz Romeo Kaya, Arda Kırımlı, Cemrehan Özbek ve Hayati Kerem Şen temsil ettiler.


Genç Kadınlar K1 200m ve 500m kategorilerinde ülkemizi; Özge Uzar temsil etti. 200m yarışlarında Eleme serisinde iyi bir performans sergileyerek 1. sırada yer alan milli sporcumuz Uzar, Final de yarışma hakkı elde etti. İyi performansını final yarışında da devam ettiren sporcumuz yarışı 2. sırada tamamlayarak "Gümüş Madalya" almaya hak kazandı. Özge Uzar 200m yarışlarındaki iyi performansını 500m yarışlarında da devam ettirdi, eleme serisini 2. sırada tamamladı ve Yarı Finalde yarışma hakkı elde etti. Yarı Final yarışlarında tüm rakiplerini geride bırakan UZAR adını Finale yazdırdı. Final yarışında da oldukça iyi bir performans sergileyen sporcumuz yarışı 2. sırada tamamaladı ve "Gümüş Madalya"almaya hak kazandı. Her iki kategoride de Gümüş Madalya kazananan sporcumuz 2019 yılının ilk uluslararası yarışında  iki kez madalya kürsüsünde yer alma başarısını gösterdi.

Yıldız Kadınlar K1 200m ve 500m kategorilerinde ülkemizi; Erva Saruhan temsil etti. 200m yarışlarında sporcumuz Erva Saruhan eleme serisinde istenilen performansın altında kaldı ve elendi. 500m yarışlarında ise Saruhan eleme serisini geçerek Yarı Finalde yarıştı ancak Yarı Final yarışlarında istediği performansı sergileyemeyen sporcumuz elendi.

Genç Kadınlar C1 200m kategorisinde ülkemizi; Tuğçe Taylak temsil etti. Direkt Final olaak yapılan yarışları sporcumuz 5. sırada tamamladı.


Genç Erkekler C1 200m ve C1 1000m kategorlerinde ülkemizi; İsmail Akgül temsil etti. 200m ve 1000m yarışlarında eleme serilerini ve Yarı Final yarışlarını başarıyla geçen sporcumuz Akgül Finalde yarışma hakkı elde etti. Final yarışlarını 8. sırada tamamlayan sporcumuz kürsüye çıkma başarısını gösteremedi.

Yıldız Erkekler C1 200m ve 1000m kategorisinde ülkemizi Emre Bayırdar temsil etti. Eleme serilerini başarıyla tamamlayan Emre Bayırdar ise Yarı Final yarışlarındaki performansı ile elendi ve Finale kalamadı.


Genç Erkekler K1 200m ve 1000m yarışlarında ülkemizi Hayati Kerem Şen temsil etti. 200m yarışlarında eleme serisinde elenen sporcumuz 500m yarışlarında Yarı Finalde yarışma hakkı elde etti. Yarı Final yarışlarında iyi bir performans serileyemeyen sporcumuz elendi.


Yıldız Erkekler K1 200m ve 1000m kategorisinde ülkemizi sporcularımız; Deniz Romeo Kaya ve Cemrehan Özbek temsil ettiler. 200m yarışlarında eleme serisini başarı ile tamamlayan sporcumuz Deniz Romeo Kaya Yarı Final yarışlarındaki performansı sonucu elendi. 1000m yarışlarında  da  eleme ve Yarı Final serisini geçen sporcumuz Final yarışını 5. sırada tamamladı ve madalya hakkını yitirdi. Bir diğer sporcumuz Cemrehan Özbek ise her iki mesafede de eleme serilerini oldukça iyi bir performans ile geçmesine rağmen aynı performansı Yarı Final yarışlarında gösteremedi ve elendi.


Genç Erkek k1 200m ve K1 1000m kategorisinde ülkemizi Sporcumuz Arda Kırımlı temsil etti. Kırımlı 200m yarışlarında eleme serisini geçerek Yarı Final yarışında elendi. 1000m yarışlarında ise Finale kalma başarısını gösteren sporcumuz yarışı 5. sırada tamamladı ve kürsüde yer alamadı.


Diğer Haberler